15
Kovo
2021
Miestas
Nuotoliniai mokymai
Išankstinė kaina 69 €
Reguliari kaina 69 €
Registracija
Noriu gauti naujienlaiškį

Š.m. kovo 15, 17 d. Socialinio darbo su senyvo amžiaus asmenims psichologiniai ypatumai

Mokymų programa sudaryta taip, kad dalyviai savo įgūdžius ir asmenines savybes, susijusias su tema, galėtų lavinti kompleksiškai, išbandyti save į darbo aplinką panašiose  situacijose, savo patirtis reflektuoti grupėje, mokytis dalyvaujant ir bendradarbiaujant.

Programa:

 • Asmenybė raidos požiūriu. Mitai apie senatvę.
  Krizės ir asmenybės pokyčiai. Brandaus amžiaus tarpo aptarimas. Mitai apie senatvę. Šiuolaikinės senėjimo sampratos. Psichosocialiniai senėjimo aspektai. Fizinės sveikatos ir emocijų tarpusavio ryšys. Veiksniai, darantys įtaką pagyvenusių žmonių laimės jausmui: vienatvė ir vienišumas.
 • Prisitaikymas prie amžiaus pokyčių: asmeninę sėkmę lemiantys veiksniai.
  Pagyvenusių žmonių žemos savigarbos priežastys. Socialinių ryšių reikšmė senyvo amžiaus asmens psichinei sveikatai. Darnūs asmeniniai santykiai. Bendravimo poreikis ir tarpusavio parama. Kartų santykių problema: sprendimo galimybės. Asmeninio aktyvumo ryšys su sėkme.
 • Gyvenimo pilnatvė ir savęs įprasminimas. Kaip įgalinti senyvo amžiaus žmogų?
  Harmoningas gyvenimas: ką galiu kontroliuoti? Savęs įprasminimo būdai. Gyvenimo tikslų formulavimas: norų ir galimybių suderinimas. Paramos šaltiniai įgyvendinant tikslus. Užimtumo galimybės: mokymasis, darbinė, visuomeninė, kūrybinė ir kita veikla. Požiūris į mirtį. Kalbėjimas apie mirtį: kas mane gąsdina?
 • Netekties įveikimas – gedėjimo procesas. Mirštantis žmogus. Mirties išgyvenimas. Pokalbis apie mirtį.
 • Bendravimo su senyvo amžiaus žmonėmis ir jų šeimomis ypatumai.
  Galimos kliūtys bei sunkumai. Asmeninių nuostatų ir jų įtakos elgesiui įsisąmoninimas. Pasitikėjimas savimi ir kitais. Psichologinis kontaktas: kodėl tai svarbu?
 • Sudėtingos bendravimo situacijos. Konfliktinių situacijų valdymas: nuo pavojų prie galimybių.
  Elgesys konfliktinės situacijos metu: kodėl elgiamės taip, kad konfliktas tik gilėja? Kas veikia žmogaus elgesį konfliktinės situacijos metu? Ką reiškia „valdyti“ konfliktinę situaciją?

Programos kodas – SD2016002.

Programos trukmė: 8 akad. val. (2 dienos po 4 ak. val.). Pradžia 13:00.