Vasario 15,2016

Gerumo akcija – EKT darbuotojų aukcionas

UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ (EKT) nuolat stengiasi stiprinti savo atsakingo verslo politiką. Įmonės vadovai atsižvelgia į darbuotojų nuomonę ir pageidavimus, prie kokios socialinės atsakomybės veiklos jie norėtų prisidėti, kokios socialinės problemos jiems rūpi. Nuo pernai metų EKT turi tradiciją – prieššventinius kalėdinius EKT pietus, kuomet atsinešame ir vieni su kitais dalinamės pačių pagamintu maistu.

Šiemet EKT tęsė šią tradiciją ir ją papildė nauja idėja – prieš pat didžiąsias šventes surengė aukcioną, kurio metu buvo parduodami darbuotojų atsinešti mažai naudojami, tačiau kitiems dar galintys būti naudingi, daiktai. O jų buvo labai įvairių: knygos, marškinėliai su Žalgirio žaidėjų parašais, paveikslas, kiti originalūs, su gilia istorija darbuotojų atsinešti daiktai ir net gi pačių darbuotojų pagaminti kalėdiniai papuošimai. Džiugu, jog visi į aukcioną atsinešti daiktai buvo nupirkti. Dėl keleto iš jų varžytasi itin intensyviai: knygos ir „katės maiše“ (supakuoti daiktai, kurių prieš perkant darbuotojai nematė) buvo vieni paklausiausių. Iš viso aukcione buvo surinkti net 486 Eur.

Surinktus pinigus, kolektyvo sutarimu, skyrėme sunkiai besiverčiančiai vilniečių šeimai, kurioje vieniša mama augina du mažamečius ir vieną neįgalų12696075_10201539243000184_1933324067_n suaugusį sūnų. Pas šią šeimą vienas Kalėdinis stebuklas įvyko šiek tiek vėliau, kuris kaip teigė ypatingai nustebusi ir laiminga mama, buvo jiems „lyg iš dangaus nukritęs“. Nupirkome šiai šeimai galingą, namų buičiai tvarkyti labai reikalingą siurblį, kuris tikimės padės „sutaupyti“ bent kažkiek brangaus laiko, kurį vietoj namų ruošos, mama galės skirti savo vaikams ar poilsiui. Taip pat, padovanojome akvariumą, apie kurį šeima svajojo jau ilgą laiką. Nors tai nėra pirmojo būtinumo daiktas, tačiau vaikams, ypač neįgaliajam, tai yra labai geras nusiraminimo šaltinis. Kaip sako šeimos nariai – „Daugiau mums nebereikės eiti į gyvūnų prekių parduotuves ir stebėti žuvytes akvariumuose, parduotuvių vitrinose, nes patį gražiausią akvariumą mes turėsime namuose“.

EKT darbuotojai nupirko ir daugiau buičiai reikalingų daiktų, vaikai buvo palepinti žaislais ir saldumynais. Šios šeimos džiaugsmas ir nuostaba, atvykus EKT darbuotojams į svečius su visomis dovanomis, buvo neįkainojami ir skatinantys toliau padėti. Matydami tas degančias iš džiaugsmo vaikų akis, dėkingą motinos širdį, vieningai nutarėme ir kitais metais tęsti šią gražią bei prasmingą tradiciją.

IMG_20151223_124937       IMG_1170IMG_1178