Spalio 17,2016

LEGO robotai – naujas būdas formuoti komandą

Prie juoda spalva pažymėtos linijos eile išsirikiuoja įmantriausių ir netikėčiausių formų figūros. Vienos primena neįprastus automobilius, atrodo, dar kurį laiką turinčius pabūti remonto dirbtuvėse, kad galėtų riedėti į trasą. Kitos – futuristinius nenusakomų funkcijų prietaisus. Virš kiekvienos spalvingos figūros stovi grupelė žmonių, nenustygstančių vietoje: trys.. du.. vienas.. STARTAS – garsiai sušunka teisėjas ir konferencijų salę užgula kurtinantis triukšmas – įmonės direktorius, pavaduotojas, specialistai, konsultantai ir visi kiti plodami delnais ir vienas kitą perrėkdami lekia paskui savo komandos kūrinį – per valandą sukurtą ir užprogramuotą LEGO robotą. Pasirodo, gudriausiai į LEGO robotą įmontuoti ratai ir tinkamame aukštyje iškeltas mikrofonas, gali atnešti Jūsų komandai sėkmę.

1

UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ (EKT) mokymų spektras labai spalvingas: pardavimai, klientų aptarnavimas, kokybės vadyba, projektų valdymas, laiko planavimas, komandos formavimas naudojant. Tarp užsakymų vis labiau populiarėja inovatyvus komandos formavimo būdas – LEGO robotai. Proga juos išmėginti pasinaudojo ir komunikacijos planavimo agentūra OMD. Komanda, nežinanti, ko vis dėlto reikėtų tikėtis iš mokymų tokiu neįprastu pavadinimu, iš pradžių labai ramiai sėdėjo prie stalų, klausydamasi lektorių prakalbos. Tačiau ant stalų sumirgėjus LEGO detalėms – kiekviena komanda pasinėrė į savo modelio kūrybą, kurią po trijų valandų teko nenoriai ardyti. Po mokymų tarp kolegų buvo girdėti aikčiojimai: „kaip netikėta; kaip seniai žaidžiau LEGO, nemaniau, kad ir suaugę gali žaisti; gal reikia ir mums tokį įsigyti?!“.. Negana to, tokiame iš pažiūros paprastame žaidime, slypi komandos formavimo paslaptis. Po tokių mokymų įmonėje greitai tampa aišku, kuris kolega yra apsukresnis, kuris konstruktyvesnis, konkretesnis, o kurį darbas komandoje masina labiau nei palinkus vienam prie kompiuterio. Po kūrybinės dalies, komandos, kartu su mokymų vedėjais, aptaria mokymus, įvardija savo komandos privalumus ir trūkumus, o kitą dieną atėję į darbą – gali entuziastingai skinti saldžius geros pamokos vaisius. PRISIMINKIME PUIKIAS EMOCIJAS DAR KARTĄ! (spauskite nuotrauką, arba šią nuorodą).

Jeigu Jums tokia komandos formavimo praktika atrodo įdomi, mielai Jus supažindinsime su išradingu būdu surengti komandos mokymus Jūsų kolektyvui!