Rugsėjo 27,2016

EKT paminėjo dieną be automobilio

Rugsėjo 22-oji – Tarptautinė diena be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Dieną be automobilio šiemet UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ (EKT) nusprendė paminėti išskirtinai – kelione traukiniu ir dviračiais! Vykstant į tradicinę EKT išvyką, 20160923_081310_resizedkelionę pradėjome labai anksti ryte, ne prie ofiso esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, o Vilniaus geležinkelio stotyje. Kelionei į Ignaliną pasirinkome ne greitą ir patogų savo automobilį, o sveikesnę ir taupesnę transporto rūšį – traukinį. Galime patvirtinti, kad traukinys taip pat yra greita ir patogi susisiekimo priemonė bei suteikia galimybę visai komandai vykti kartu bei su savimi gabentis ir kitą, netaršią transporto priemonę – dviračius.

Atvykę į Ignaliną, tęsėme savo kelionę dviračiais. Nors dviračiu užvažiuoti į Ignalinos kalnelius ne profesionalams buvo gana sudėtinga, tačiau žavintis nuostabiu kraštovaizdžiu, sustojimuose renkant grybus, nuolat šmaikštaujant su kolegomis, 32 km. kelionė neprailgo, o kiekviename lankytiname objekte rastos užduotys praturtino ne vieno žygio dalyvio žinių bagažą (dabar mes jau žinome kaip atrodo pasaulis aukštyn kojomis 🙂 ). Vakarop fiziškai nuvargę, bet tuo pačiu ir pailsėję gamtoje, nepraradę geros nuotaikos žygio dalyviai atvyko į šalia esančią kaimo turizmo sodybą, kur laukė užtarnautas poilsis.

Džiaugiamės vadovų ir kolegų palaikymu prisijungti prie atsakingos veiklos ir bent vienai dienai pakeisti savo kasdienius keliavimo transportu įpročius ir padovanoti sau ir visuomenei švaresnio oro gurkšnį. Ši kelionė – fantastiška, nes turėjome galimybę ne tik pasivažinėti dviračiu, bet ir aplankyti tiek daug nuostabių vietovių Ignalinoje ir jos apylinkėse. Su nekantrumu laukiam, kokią dieną minėsime toliau.

img_20160923_125724img_20160923_111640img_20160923_160935