Lapkričio 15,2017

Konferencija „Pakuočių sektorius 2017“

Š. m. lapkričio 9 d. parodų ir kongresų centre LITEXPO Baltijos maisto ir gėrimų (BAF) parodos metu vyko didžiausias pakuočių sektoriaus renginys Lietuvoje „Pakuočių sektorius 2017“, kuriame pranešimą skaitė mūsų vyr. konsultantė, partnerė Vaiva Bražionytė. Taip pat vyko dviejų pripažinimą pelniusių konkursų „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2017“ ir „Nacionaliniai pakuotės dizaino apdovanojimai“ (NAPA) apdovanojimų ceremonija.

Į renginį pakviestas gausus būrys svečių iš skirtingų mūsų šalies regionų. Dalyvavo per 200 dalyvių iš visos Lietuvos. Konferencija buvo skirta visiems pakuočių sektoriaus dalyviams: nuo pakuočių bei pakavimo medžiagų gamintojų iki rinkodaros specialistų, atliekų tvarkytojų bei visų vartotojų, kurie kasdien susiduria su pakuote. Renginio dalyviai turėjo galimybę išgirsti įdomių pranešimų bei pasisemti žinių iš Lietuvos ir užsienio pranešėjų bei sužinojo kas 2017 metais buvo pripažinti geriausiais pakuočių sektoriuje.

Renginyje buvo kalbama apie pakuočių sektoriaus aktualijas, naujausias tendencijas, inovacijas, gerosios patirties pavyzdžius,  aptariami žiedinės ekonomikos iššūkiai. Taip pat vyko diskusijos apie pakuočių atliekų tvarkymo ypatumus, buvo pristatomi inovatyvūs  pakuočių sektoriaus sprendimai, žaliųjų pakuočių inovacijos, „zero waste“ filosofija, aptariamas verslo požiūris bei indėlis į aplinkosaugą.

Konferencijos metu keturios pažangios patirties mainų ir diskusijų platformos ieškojo įvairių verslo sričių sąlyčio taškų ir tarpusavio supratimo siekiant mažinti neigiamą pakuočių poveikį aplinkai:

  • Pakuotė iki produkto – šiuolaikinės pakavimo medžiagos, konstrukciniai ir dizaino sprendimai;
  • Produktas pakuotėje – aplinkosauginį sąmoningumą skatinantys sprendimai, pakuotė kaip komunikacijos įrankis;
  • Pakuotė po produkto – šiuolaikiniai pakuočių atliekų tvarkymo sprendimai ir tendencijos;
  • Pakuotės kūrimo procesą pristatančios dirbtuvės.

Konferenciją organizavo VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ (PTO) kartu su Lietuvos grafinio dizaino asociacija (LGDA). Konferencijos partneris parodų ir kongresų centras LITEXPO, turinio partneris – UAB Komunikacijos agentūra.

Šaltinis: http://pto.lt/konferencija-pakuociu-sektorius-2017/