Liepos 19,2021

Tinklaveikos renginiuose vadovai kartu sprendžia iššūkius

Kaip priimti teisingą sprendimą kritinėje situacijoje? Kaip sėkmingai suvaldyti vykstančius pokyčius? Ko galime pasimokyti iš karinės patirties? O kaip su pokyčiais dirba verslo organizacijos? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėjo daugiau nei šimtas valstybės tarnybos vadovų pirmajame tinklaveikos renginyje š.m. liepos 16 d.

EKT drauge su Valstybės tarnybos departamentu organizuojamuose vadovų susitikimuose viešojo sektoriaus vadovai keičiasi patirtimi pandemijos metu ypač išaštrėjusiais klausimais. Renginių cikle iš viso numatomi 4 tinklaveikos renginiai, kurių temos apima pokyčių įvedimą, sprendimų priėmimą, problemų sprendimo organizacijose metodikas, strateginę komunikaciją, kibernetinio saugumo iššūkius bei emocinį organizacijų klimatą bei darbą karantino metu.

Pirmojo nuotolinio vadovų susitikimo metu savo vadovavimo patirtimi ir žiniomis mokant karo vadus dalinosi plk. ltn. Linas Idzelis. Sprendimų priėmimą kritinėse situacijose ir neuromokslo faktus nagrinėjo psichologė Lolita Kuginienė. Nuotolinėse diskusijose vadovai keitėsi savo įžvalgomis priimant sudėtingus ir greitus sprendimus  pandemijos ar kitu sudėtingu metu.

Antroje renginio dalyje AB „Vilniaus Šilumos tinklai“ CEO Gerimantas Bakanas pristatė įmonės veiklos pokyčių patirtį. Vienas kurių – 4 dienų darbo savaitė, taip pat darnus įmonės veiklos vystymas, tvarumo siekimas ir kt. Šį pristatymą palydėjo dalyvių diskusija apie iššūkius įvedant pokyčius savo vadovaujamose organizacijose bei psichologo Manto Tvarijonavičiaus pokalbis su Sigitu Leonavičiumi, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu ir UAB „Traidenis“ vadovu. Didelę vadovavimo patirtį turintis vadovas atskleidė, kas vadovui padeda ar trukdo priimti sprendimus, kuo skiriasi vadovo darbas versle, savivaldoje ar valstybės tarnyboje.

Iki spalio mėnesio pabaigos numatyti dar 3 vadovų tinklaveikos renginiai, kurių pranešėjai ir diskusijų temos atrenkamos atsižvelgiant į aktualiausius valstybės tarnybos iššūkius.

Renginiai bendrai finansuojami iš Europos socialinio fondo lėšų projekto „Įstaigų vadovų lyderystės stiprinimas“, kurio pagrindinis tikslas – tobulinti vadovaujančiųjų valstybės tarnautojų lyderystės ir vadybines kompetencijas. Projekto tikslinė grupė yra ne mažiau nei 200 valstybės įstaigų vadovų.