Kovo 02,2020

Viruso sukeltas „force majeure“ verslui: valdžia raginama ieškoti galimybių kompensuoti nuostolius

“Atšaukti komerciniai renginiai, stojanti gamyba, išretėję klientų srautai – tokią galimą ateitį matantis verslas jau žvalgosi į Mokesčių inspekciją. Jei situacija blogės, reikės kalbėti apie mokestines lengvatas ar bent jau atidėjimus. Finansų ministerija sako kol kas nesvarstanti mokestinių lengvatų dėl koronaviruso pasekmių, o ekspertai sako, kad dabar pats laikas skubiai įvesti mechanizmus, kurie galėtų padėti verslui, jei bus didelių praradimų.” – rašoma 15min.lt straipsnyje.

“Kol situacija dar neaiški, ekspertai Vyriausybei siūlo skubiai reaguoti ir imtis kai kurių naujovių. Pirmiausia – pažymas dėl force majore išlygų išduoti ne per 20 darbo dienų, kaip yra dabar, o per tris.

„Dabartinė sistema to neleidžia padaryti greitai. Prekybos pramonės ir amatų rūmai popierines pažymas išduoda tik per 20 dienų, o tą turėtų daryti Vyriausybė per tris dienas“, – įsitikinusi bendrovės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vyriausioji konsultantė Danguolė Saldžiūnienė.

Kam tai svarbu? Tiems verslams, kuriems sutriks prekių tiekimo grandinė – sustos vežimas iš Kinijos, Italijos, galbūt Vokietijos. Taip pat tiems, kurie negalės išvežti prekių dėl transporto apribojimų. „Iš neveikiančių fabrikų ir įmonių Lietuvos verslas negalės gauti dokumentų, kurių reikia pagrįsti force majeure“, – pastebėjo D.Saldžiūnienė. Pasak jos, tai yra teisiškai neapibrėžta situacija.”

„Iš neveikiančių fabrikų ir įmonių Lietuvos verslas negalės gauti dokumentų, kurių reikia pagrįsti force majeure“, – pastebėjo D.Saldžiūnienė. Pasak jos, tai yra teisiškai neapibrėžta situacija.

Visą D. Saldžiūnienės komentarą 15min.lt skaitykite https://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/force-majeure-verslui-valdzia-raginama-ieskoti-galimybiu-kompensuoti-nuostolius-662-1282964