Birželio 01,2012

VĮ #23: Sveikatos apsaugos sistema Lietuvoje – 5 milijardų litų per metus vadybos ypatumai

EKT Vadybos įžvalgose #23 farmacinės kompanijos UAB “GlaxoSmithKline Lietuva” generalinis direktorius Kęstutis Čereška pateikia savo nuomonę apie sveikatos apsaugos sistemą Lietuvoje. Farmacijos pramonės veiklos ypatumai, moksliniai tyrimai ir naujų vaistų formulių paieška, suinteresuotų šalių vaidmuo sveikatos apsaugos sistemoje, vaistų kainos ir daugelis kitų aktualių temų, susijusių su mūsų sveikata išsamiame interviu, kurio metu Kęstutis Čereška atsako į Justo Gavėno, UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ sertifikuoto vadybos konsultanto, klausimus.

– Kaip GSK atėjo į Lietuvą?

– Kokiais 3 – 5 esminiais bruožais galima apibūdinti Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą?

– Kokie pagrindiniai iššūkiai laukia Lietuvoje?

– Kaip kinta farmacinių kompanijų apyvartos pastaruosius trejus metus? Kokie esminiai veiksniai tai įtakoja? Kuriuose segmentuose labiausiai jaučiami pokyčiai, kokie jie?

– Ar vaistų rinkoje svarbu ne tik juos sukurti, o daug svarbiau – sėkmingai parduoti? Kaip apibūdinti etiško elgesio ir išskirtinai komercinių tikslų balansą?

– Kaip užtikrinti efektyvų 5 mlrd. LTL per metus panaudojimą, kad visi sveikatos apsaugos sistemos dalyviai liktų patenkinti, o pacientai gautų laiku ir kokybišką paslaugą?

– Ką galima būtų nuveikti su esamais 5 mlrd. LTL, kurie kiekvienais metais išleidžiami Lietuvoje sveikatos apsaugos sistemoje?

– Kokios realios galimybės egzistuoja, siekiant sumažinti vaistų kainas Lietuvoje?

– Kaip dažnai farmacijos kompanijos organizuoja įvairias akcijas, bendradarbiavimo projektus su vaistinėmis ar kitais partneriais?

– Ar yra tikimybė, šalia GSK kompanijos mokslininkų kada nors įrašyti lietuvišką pavardę?

– Kiek naujų vaistų pavadinimų GSK  kompanija sukuria per metus? Ar kada buvo bandyta skaičiuoti, kiek tai išgelbėja gyvybių per metus?

– Ar yra tikimybė, kad ateityje vaistai / maisto papildai pakeis didžiąją dalį maisto produktų ir žmogaus gyvybines funkcijas iš dalies bus galima palaikyti tablečių pagalba?

– Kas Lietuvoje turėtų rūpintis sveikatos apsauga ir ypač prevencine medicina, t. y. ne kad susirgę turėtume galimybe gydytis, o kad nesusirgtume ir būtume sveiki?

– Ar farmacinės kompanijos gali sumažinti eiles prie gydytojų kabinetų?

– Kokį sveikatos apsaugos modelį galima būtų taikyti tokioje šalyje kaip Lietuva?

EKT Vadybos įžvalgos #23 rasite čia: EKT_Vadybos_izvalgos_23

Nuoširdžiai laukiame Jūsų atsiliepimų, komentarų, kritikos ir pasiūlymų. Jei norite suteikti mums grįžtamąjį ryšį apie šią iniciatyvą, maloniai prašome rašyti el. paštu justas@ekt.lt arba skambinti +37068537666

Daugiau EKT Vadybos įžvalgų galite rasti ČIA.